درباره من

چرا به فکر راه اندازی وب سایت افتادم؟

طی حدود 10 سال فعالیت در حوزه سیستم های مدیریت در صنعت کشور و حضور در شرکت های مختلفی با عنوان مشاور، ممیز و مدرس سیستم های مدیریت و تکنیک های مهندسی، بدنه های مدیریت و کارشناسی و فرهنگ های مختلف سازمانی را تجربه کردم. سازمان هایی اندک بودند و هستند که مفاهیم تفکر سیستمی ، رهبری، کار تیمی، مشارکت، حل مسئله، بهبود مستمر و از این دست را به نحوی صحیح در سازمان نهادینه کرده اند و از منافع آن نظیر رشد فروش، افزایش سهم بازار، توسعه محصولات و خدمات، کارکنانی با صلاحیت و توسعه یافته و پایداری و ثبات در این بازار پر عدم قطعیت سود می برند. سازمان هایی بسیار بودند که یا به این مفاهیم به طور کلی اعتقاد نداشته و به طور کاملا سنتی مجموعه خود را هدایت می کردند و یا بخشی از این مفاهیم را پذیرفته بودند و از منافع گاه و بی گاه آنها سود می بردند.

به پشتوانه فعالیت در صنعت طی این سال ها، تفاوت دو دیدگاه “سیستمی” و “سنتی” را به خوبی لمس کردم. از آنجایی که شاهد این بودم که استانداردهای سیستمی و مدیریتی و تکنیک های مهندسی وجود دارند و چرا از آنها در صنعت کشور بصورت فراگیر استفاده نمی شود، بر این اساس تصمیم گرفتم با راه اندازی این وب سایت فارسی زبان و بهره مندی از سرمایه های انسانی و با ارزش کشور این مهم را محقق کنم.

به اعتقاد من همه کسانی که در این مسیر سخت گام بر می دارند به داشتن جامعه ای بهتر برای زندگی و سرافرازی کشور عزیزمان ایران کمک می کنند.

چشم انداز

بزرگترین و معتبرترین وب سایت فارسی زبان در حوزه مشاوره، ممیزی و تدریس حوزه سیستم های مدیریت و تکنیک های مهندسی

ماموریت

افزایش آگاهی فعالان حوزه کسب و کار با ارایه محتوای صحیح و معتبر با بهره مندی از سرمایه های انسانی جوان و ارایه خدمات مشاوره، ممیزی و تدریس مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی

ارزش ها

شفافیت و صداقت در تولید محتوا و ارایه خدمات، تولید محتوا براساس منابع معتبر، رشد و توسعه سرمایه های انسانی جوان، سخت کوشی و پشتکار

درباره من

دوران کودکی

از تولد تا 9 سالگی

بیشتر بدانید

من در 18 دی ماه سال 1364 در شهرستان دزفول واقع در شمال خوزستان به دنیا آمدم و تا سوم دبستان در این شهر زندگی و تحصیل کردم و پس از آن به همراه خانواده به تهران مهاجرت کردم.

دوران جوانی و تحصیل

فصل جوانی و دانشی زندگی من

بیشتر بدانید

دوران ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در تهران گذراندم و در دانشگاه آزاد در رشته مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی پذیرفته شدم و با وقفه ای چند ساله تحصیلات را در رشته مهندسی صنایع در دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک تهران) در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم و فارغ التحصیل شدم.

دوران کاری

ورود به کارناوال کسب درآمد

بیشتر بدانید

درآذرماه سال 1388 برای مدت کوتاهی در شرکت شاتل (آریا رسانه تدبیر) به عنوان کارشناس منطقه آغاز به کار کردم. از آنجا که رشته تحصیلی من مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی بود، اشتیاق فراوانی داشتم که در کارخانه ای به ویژه در صنعت خودرو مسیر کاری ام را ادامه دهم. براین اساس موفق شدم در دی ماه 1389 به عنوان کارشناس سیستمها و روشها در شرکت ایندامین سایپا مشغول به کار شوم. چند سالی گذشت و طی این سال ها تجربه های زیادی کسب کردم و برای اولین بار در این شرکت با طرح ریزی و ممیزی سیستم های مدیریت و تکنیک های مهندسی آشنا شدم و تجربه آن را کردم و در همان سال های اول به عنوان کارشناس نمونه انتخاب شدم. پس از گذشت چند سال و در حالی که در سازمان و موقعیت شغلی ام به خوبی جا افتاده (Engage) بودم، به این نتیجه رسیدم که فعالیت در سیستم های مدیریت را بصورت حرفه ای و در قامت مشاور، مدرس و ممیز در پییش بگیرم ولی می دانستم که هنوز نیاز به کسب تجربه دارم. در همین راستا شروع به بررسی موقعیت های شغلی مرتبط و ارسال رزومه به شرکت های مختلف کردم و چند ده مرتبه در جلسات مصاحبه کاری حاضر شدم و با اینکه در تمامی آنها پذیرفته شدم ولی استنباطم این بود که این شرکت ها مرا از تصمیم جسورانه ام که مشاور، مدرس و ممیز شدن بود، منحرف می کردند. از طریق یکی از همکارانم با شرکت کیان تایر (لاستیک البرز) آشنا شدم و برای مصاحبه آنجا حاضر شدم. شرایط کاری آنجا نسبت به بقیه شرکت هایی که مصاحبه دادم بودم توفیقی نداشت ولی افرادی آنجا مشغول به کار بودند که احساس کردم می توان از طریق آنها به حوزه مورد علاقه ام وارد شوم. سرانجام آنجا ابتدا به عنوان کارشناس تضمین کیفیت مشغول به کار شدم و بعد به عنوان نماینده مدیریت در سیستم کیفیت به مسیر کاری ام ادامه دادم.

از ماه های اول به موازات مشاوره، تدریس و بعد ممیزی شخص سوم با شرکت DQS آلمان را شروع کردم و فعالیت حرفه ای من از همین شرکت آغاز شد. مدیریت فعالیت های حرفه ای با وجود اینکه در این شرکت تمام وقت بودم بسیار دشوار ولی لذت بخش بود. در آخر پس از گذشت چند سال و توسعه فعالیت های حرفه ایم، علی رغم اینکه خیلی تصمیم سخت و پر از عدم قطعیت بود تصمیم گرفتم از شرکت جدا شوم و این کار را کردم.

دوران حرفه ای

پول vs علاقه

بیشتر بدانید

در این سال ها خیلی خوش اقبال بودم که با شرکت ها کوچک، متوسط و بزرگی در قامت مشاور، مدرس و یا ممیز همکاری داشتم. احساس می کنم در این سال هایی که به هیچ شرکتی تعهدی تمام وقت نداشتم و روی پای خودم ایستادم، خودساخته تر از قبل شدم. اگرچه سخت گذشت ولی بسیار شیرین بود، شاید بخاطر اینکه در راستای رویاها و انتظاراتم بود. به نظر من مشاوره سیستم های مدیریت یکی از سخت ترین کسب و کارهای روی زمین است و اگر عاشق آن نباشید نمی توانید ادامه دهید. در این سال ها تمام تلاشم را کرده ام که اگر همایش، گرده همایی و واقعه ای (Event) و یا دوره آموزشی در ارتباط با مشاوره، ممیزی و تدریس سیستم های مدیریت و تکنیک های مهندسی باشد، مشارکت کنم و یا کتابی یا مقاله ای در این خصوص منتشر شده است را فراگیرم و با تمام اساتید و کارشناسان و مدیران و صاحبان کسب و کار که به نوعی مرتبط با حرفه ام هستند ارتباط گرفته و از آنها بیاموزم و همچنان این مسیر ادامه دارد.

I

امروز

کارناوال دیجیتالی

بیشتر بدانید

در سال های اخیر که اقبال عمومی در استفاده از شبکه های اجتماعی بیشتر شد و اکنون بستر الکترونیکی به مرحله ای رسیده که هر فردی قادر است با اندکی ذوق و ابتکار، توجه طیف گسترده ای از مخاطب را به خود جلب کند، به خودم اجازه ندادم بدون برنامه ریزی و طرح ریزی مناسب وارد این “کارناوال” شوم. به پشتوانه دانش و سال های کاری و حرفه ایم و تصمیم گرفتم این وب سایت را راه اندازی کنم. مخاطب من در این وبسایت “کلیه افراد با کیفیت و علاقه مند به تفکر سیستمی” و “سیستم های مدیریت و تکنیک های مهندسی” هستند، که یا در جایگاه یک کارشناس، یا مدیر تضمین کیفیت، بازرس یا مدیر کنترل کیفیت، کارشناسان و مدیران کلیه سازمان های تولیدی و خدماتی و مشتریان و مصرف کنندگانی که همیشه تمایل دارند محصول یا خدمات با کیفیت دریافت کنند یا ارایه دهند، می باشد.