گلاب زهرا

نوع خدمات

  • ممیزی

شرح خدمات

  • ISO 9001:2015

درباره شرکت

سال ۱۳۵۶ بود، نخستین پاجوشها از کاشان وارد منطقه لاله زار و پس از به بار نشستن گلهای محمدی و نصب چند دیگ تقطیر سنتی فعالیت «گلاب زهرا» آغاز شد. اکنون پس از سه دهه، به همت بنیانگذاران و پرسنل دلسوز، «گلاب زهرا» بزرگترین واحد تولید گلاب گیری کشور است.

سرآغاز کشت گل محمدی در منطقه لاله زار هم زمان شده بود با گرایش کشاورزان منطقه به کشت خشخاش.

این چنین بود که بنیان گذاران «گلاب زهرا»، ابتدا به کشاورزان منطقه گل کاری را آموختند و با پرداخت وامهای قرض الحسنه و قول خرید تمامی گلهای حاصله، به تشویق توسعه کشت گل محمدی پرداختند. «گلاب زهرا» با احترام به تعهد بانیان خویش، به منظور تأمین معیشت کشاورزان، کماکان به تعهد خرید تمام گلها پایبند است.

توسعه کشت گل محمدی در منطقه لاله زار در ارتقا درآمد و رفاه کشاورزان زحمت کش تأثیر مهمی داشته و مانع مهاجرت و حاشیه نشینی روستاییان به شهر کرمان شده است.

شایان ذکر است، در حال حاضر رونق اقتصادی منطقه به واسطه گلزارها، سبب مهاجرت معکوس ساکنین از کرمان به لاله زار شده است.

در سال ۱۳۸۸ بنا بر نیت خیر بنیانگذاران و در زمان حیاتشان، نیمی از سهام «گلاب زهرا» به «بنیاد خیریه فرهنگی تربیتی صنعتی» واگذار گردید. هم اکنون از درآمد حاصله، جهت حمایت و رشد بیش از ۲۰۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست در کرمان و بم استفاده می شود.

«نخستین واحد کشت و تولید محصول ارگانیک در ایران»

در سال ۱۳۷۸، «گلاب زهرا» با پشتکار و رعایت دقیق اصول کشت ارگانیکِ گلستان های محمّدی، نیز رعایت استانداردهای تولید ارگانیک در فرایند استحصال گلاب و روغن گل سرخ و بسته بندی در شیشه های مرغوب، به عنوان نخستین واحد کشت و صنعت در کشور، نشان ارگانیک را از انجمن خاک انگلستان(Soil Association Inc.)، یکی از معتبرترین نهادهای بین المللی در زمینه اعطای گواهی ارگانیک دریافت کرد.

«صداقت در تجارت»

«گلاب زهرا» به واسطه محترم شمردن حقوق کارکنان، کشاورزان، مصرف کنندگان و رعایت موازین انسانی در روند تولید و عرضه محصول، به عنوان اولین شرکت ایرانی، گواهینامه بین المللی «صداقت در تجارت» (Ethical Trade) را در سال ۱۳۹۲ دریافت کرد.

وب‌سایت