فولاد زرند ایرانیان

نوع خدمات

  • تدریس

شرح خدمات

  • کنترل آماری فرآیند (SPC)

درباره پروژه

این پروژه را به عنوان مدرس در خانه کیفیت کرمان، انجام داده ام.

درباره شرکت

مجتمع فولاد زرند ایرانیان در ۷ کیلومتری جاده زرند – کرمان در زمینی به مساحت ۳۹۰ هکتار واقع شده است . این واحد تولیدی در حال حاضر در مرحله اجرای پروژه بوده و با توجه به پیشرفت ۸۸ درصدی پروژه بزودی به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

کارخانه فولاد زرند ایرانیان جهت تولید فولاد از شیوه کوره بلند و کنورتورهای اکسیژنی استفاده می نماید، در این شیوه  از کک متالورژی به عنوان منبع عامل احیاء  (گاز CO) در کوره بلند استفاده می شود. همچنین کک تامین کننده دمای مورد نیاز جهت انجام واکنش ها در کوره بلند می باشد، ماده اصلی در کوره بلند سنگ آهن ۸ تا ۲۵ میلی متر و گندله ۹ تا ۱۶ میلی متر  است که به همراه آن علاوه بر کک ،  سینتر که مخلوطی از سنگ آهک ، کک نرمه ، سنگ آهن ریزدانه و زغال سنگ است و در ماشین های سینتر سازی به شکل کلوخه (سینتر ) در آمده است، به کوره شارژمی شوند. محصول مستقیم کوره بلند چدن مذاب می باشد که جهت تولید فولاد با استفاده از پاتیل ها به واحد فولاد سازی ارسال می گردد.

در واحد فولاد سازی چدن مذاب ابتدا وارد میکسرها می شود، در میکسرها  اهدافی از قبیل یکنواخت نمودن ترکیب شیمیایی چدن و جلوگیری از افت حرارت چدن مادامی که ظرفیت کنورتورها تکمیل است دنبال می شود، در ادامه چدن مذاب با استفاده از پاتیل های مخصوص حمل چدن مذاب، در صورت نیاز به واحد سولفور زدایی منتقل شده و پس از آن به کنورتورهای تولید فولاد ارسال می گردد.

در کنورتورهای اکسیژنی، با استفاده از دمش گاز اکسیژن، کربن اضافی  چدن مذاب سوزانده شده و  بدین ترتیب کربن فولاد به میزان مورد نظر خواهد رسید، در نهایت فولاد مذاب جهت افزایش کیفیت و یا استفاده در کاربردهای خاص، به واحد متالورژی ثانویه ارسال می گردد که در این واحد در کورهای پاتیلی ( LF) و کوره های گاز زدایی تحت خلاء (VD) عملیات آلیاژ سازی و گاز زدایی صورت می پذیرد.

در پایان فولاد مذاب به واحد ریخته گیری ارسال شده ودر آن جا محصول نهایی به صورت billet  و یا bloom  و slab ارائه می گردد.

وب‌سایت